Zwycięstwo to obowiązek

19 kwi 2024 | Mecze

Po wysokim zwycięstwie (19 lutego) w Lubinie z Zagłębiem nikt nie spodziewał się, że Piotrkowianin może mieć jakiekolwiek kłopoty z utrzymaniem w ORLEN Superlidze. Mało tego - wydawało się wtedy, że awans do play-offów jest bardzo możliwy.

Minęły dokładnie dwa miesiące, a nasz zespół nie zdobył już żadnego punktu. Przegrał siedem kolejnych meczów, a gdyby brać pod uwagę punkty tylko z rundy rewanżowej i spotkań grupy spadkowej to zespół Michała Matyjasika zajmowałby ostatnie miejsce w tabeli.

Statystyki są zatrważające, ale szansa na uniknięcie meczów barażowych z wicemistrzem Ligi Centralnej nadal jest duża. Wystarczy wygrać dwa mecze we własnej hali - z KPR Legionowo i Zagłębie Lubin. Patrząc jednak na formę naszych szczypiornistów - kibice są pełni obaw. 

Nadzieja umiera ostatnia i pisząc zapowiedź pojedynku ze zdegradowanym już do Ligi Centralnej beniaminkiem z Legionowa mamy nadzieję, że sympatycy piłki ręcznej doczekają się pierwszego w 2024 roku zwycięstwa we własnej hali. Goście z pewnością nie przyjadą do Hali Relax w roli statystów. Chcą pokazać, że żegnają się z elitą tylko na sezon i zawieszą poprzeczkę wysoko. W poprzedniej kolejce odebrali punkty Zagłębiu Lubin przegrywając w rzutach karnych. W normalnym czasie gry był remis 33:33, a klasą dla siebie był zdobywca 11 bramek Krystian Wołowiec

- To są teraz najważniejsze dla nas mecze i zapewniam kibiców, że zrobimy wszystko, aby w ostatnim spotkaniu z Lubinem nie było już niepotrzebnych nerwów. Jaka jest recepta na wygraną? Skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność. Jeśli ona będzie na przyzwoitym poziomie to o wygraną z Legionowem jestem spokojny - powiedział Michał Matyjasik. 

Na ostatnie mecze kapitanem Piotrkowianina zostanie Roman Pożarek, który przejmie opaskę od Piotra Swata. To również czynnik motywacyjny. Roman bowiem, jak niewiele osób uprawiających sport, jest w stanie wykrzesać iskrę zwycięstwa i pobudzić zespół do walki. 

Spotkanie, które rozpocznie się w sobotę (20 kwietnia o 18:00) będzie transmitowane na platformie emocje.tv, a poprowadzą je Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Bogdan Lemanowicz

Atrakcją dla kibiców będą występy reprezentantek Polski w tańcu nowoczesnym z MSMS Edukacja i Sport w Łodzi. Łodzianki z dużym powodzeniem zaprezentowały się na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Szwecji.