Wygrana z liderem Ligi Centralnej

10 mar 2023 | Komunikaty

Bardzo pożyteczny sparing rozegrali szczypiorniści Piotrkowianina, którzy przygotowują się do najważniejszych meczów w bieżącym sezonie. Nasz zespół pokonał w Hali Relax lidera Ligi Centralnej KPR Legionowo 30:28 (18:15).

Piotrkowianina prowadził w tym meczu Michał Matyjasik, który próbował różnych rozwiązań zarówno w ataku, jak i obronie. Do składu wrócił rekonwalescent Tomasz Wawrzyniak, który będzie już mógł zagrać w najbliższych ligowych meczach.

- Najważniejsze jest to, że skończyliśmy mecz bez kontuzji oraz to, że wygraliśmy z trudnym przeciwnikiem. W Legionowie gra dużo zawodników występujących przed laty w klubach z Superligi. Zawiesili nam wysoko poprzeczkę, a zwycięstwo zapewniliśmy sobie dopiero w ostatnich minutach. Nadal ciężko pracujemy, aby jak najlepiej przygotować się do najważniejszych spotkań w tym sezonie - powiedział Matyjasik.

Piotrkowianin - KPR Legionowo 30:28 (18:15)

Pierwsze z trzech kluczowych spotkań nasz zespół zagra w Hali Relax - 18 marca o 19:00. Rywalem w 19. Serii PGNiG Superligi będzie Zagłębie Lubin.