Wracamy do walki o ligowe punkty

2 lut 2024 | Mecze

Po długiej przerwie spowodowanej występami reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy 2024 do walki o ligowe punkty wracają zespoły ORLEN Superligi. Jak już informowaliśmy w lutym nasz zespół zagra aż pięć meczów. Pierwszy z nich odbędzie się 3 lutego (sobota) o 18:00 w Hali Relax, a rywalem zespołu Michała Matyjasika będzie MMTS Kwidzyn.

Spotkanie 18. Serii sezonu zasadniczego będzie pojedynkiem drużyn, które sąsiadują w ligowej tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. Zarówno Piotrkowianin jak i MMTS Kwidzyn zdobyły w siedemnastu dotychczasowych pojedynkach po 20 punktów. 18 września, w Kwidzynie mecz zakończył się remisem w regulaminowym czasie (27:27), a w karnych lepsi okazali się nasi szczypiorniści, wygrywając 4:2.

- Spodziewam się ciężkiego spotkania. Przede wszystkim musimy sobie poradzić bez Antka Donieckiego, który grał bardzo dobrze zarówno w ataku jak i obronie. Było widać w sparingach oraz meczu Pucharu Polski w Kielcach, że mamy z tym problem. Ale oczywiście jestem dobrej myśli. Gramy u siebie, będziemy mieć doping swojej publiczności i wierzę w udane rozpoczęcie maratonu jaki czeka nas w lutym - powiedział Michał Matyjasik

Nasz szkoleniowiec zwrócił również uwagę na kalendarz meczów, które odbędą się w tym miesiącu. - Spotkania w naszej hali będą kluczowe. Jeśli w nich zapunktujemy to praktycznie będziemy mogli być spokojni o utrzymanie w lidze. Gramy z Kwidzynem, Legionowem i na koniec z Chrobrym Głogów. W międzyczasie czekają nas jeszcze wyjazdy do Kielc i Lubina. Liczę na to, że nasz dorobek punktowy na koniec lutego będzie bogatszy niż obecnie - dodaje Matyjasik. 

Spotkanie poprowadzą Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marcin Zubek. Mecz będzie transmitowany na platformie emocje.tv.