W Głogowie mecz sąsiadów w tabeli

27 lis 2021 |

Niedzielny (28 listopada) pojedynek 11. Serii PGNiG Superligi szczypiornistów pomiędzy Chrobrym Głogów i Piotrkowianinem będzie potyczką bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli. Piotrkowianin z pięcioma wygranymi na koncie i dorobkiem 15 punktów zajmuje 8. miejsce. Chrobry wygrał zaś jeden mecz mniej i plasuje się na dziewiątej pozycji. Zapowiada się więc wyrównany mecz, a zespół Bartosza Jureckiego ma duże szanse na drugi wyjazdowy komplet punktów w tym sezonie. Początek o 15:00.

Jak dotąd Piotrkowianin wygrał jeden mecz w hali rywala, a był to pojedynek w Szczecinie z miejscową Sandrą Spa. W poprzedniej wyjazdowej kolejce był bliski sprawienia niespodzianki w Zabrzu. - Musimy grać od pierwszej do ostatniej minuty skoncentrowani i nie pozwalać sobie nawet na chwile przestoju. Jest to klucz do sukcesu - mówi szkoleniowiec Piotrkowianina, dla którego mecz w Głogowie jest w pewnym sensie sentymentalnym powrotem do klubu, w którym zaczynał swoją wielką sportową karierę. Z Chrobrym wywalczył historyczne wicemistrzostwo Polski (2005/2006) po czym trafił do SC Magdeburg, w którym grał aż do 2015 roku.

Spotkanie poprowadzą Jakub Mroczkowski i Sebastian Patyk, delegtem z ramienia ZPRP będzie zaś Adam Mikołajczak. Mecz kibice obejrzą za pośrednictwem platformy emocje.tv.