Trzeci raz z Jaskółkami

12 kwi 2024 | Mecze

Sąsiedzi w ligowej tabeli zmierzą się w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w spotkaniu 2. kolejki rundy spadkowej ORLEN Superligi. Dziesiąta Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie jedenastego Piotrkowianina. Oba zespoły chcą uniknąć grania w barażach o utrzymanie, a bliżej zrealizowania tego celu są gospodarze, którzy wyprzedzają naszą drużynę o cztery punkty. Mają również lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Niedawno, na zakończenie sezonu zasadniczego, popularne Jaskółki wygrały w Piotrkowie 27:26, a wcześniej okazały się lepsze we własnej hali 32:24. Michał Matyjasik, szkoleniowiec Piotrkowianina, zdaje sobie sprawę z tego, że trzeci pojedynek między tymi drużynami będzie kolejnym wyzwaniem, ale zapowiada walkę o komplet punktów.

- My w ostatnich tygodniach gramy mocno osłabieni, ale nie zamierzamy się tym tłumaczyć. Chcemy uniknąć gry w barażach i zrobimy wszystko, aby ostatni mecz z Zagłębiem Lubin już o niczym nie decydował. Do Tarnowa jedziemy po komplet punktów - zapowiada Matyjasik.

- W ostatnich trzech spotkaniach nie graliśmy źle, ale czegoś zawsze brakowało. Musimy nieco kombinować ze składem, bo jest nas mało. Kibicom obiecuję jednak walkę do końca i to, że jeszcze w tym sezonie sprawimy miłą niespodziankę - dodaje Damian Chmurski.

Spotkanie, które rozpocznie się o 18:00. będzie transmitowane na platformie emocje.tv, a mecz poprowadzą Michał Fabryczny i Jakub Rawicki. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Marek Majka.