Sportowe Mikołajki w Hali Relax

13 gru 2023 | Mecze

To będzie przedsmak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Po raz ostatni w 2023 roku Piotrkowianin zagra mecz ligowy we własnej hali, a rywalem będzie ARGED REBUD KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Spotkanie rozpocznie się o 20:00, ale warto na ten mecz przyjść znacznie wcześniej.

Podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz dzieci z piotrkowskiego Domu Dziecka. Świąteczne wypieki na tę okazję przygotują wolontariusze ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Piotrkowie. Słodkości roznoszone będą w świątecznych koszach. Będzie również prowadzona zbiórka do worka Świętego Mikołaja. Najpotrzebniejsze rzeczy to: chemia (płyny do kąpieli, środki do higieny osobistej) oraz zabawki. Mile widziane tego dnia są czapki Świętego Mikołaja. 

Najlepszym prezentem będzie oczywiście zwycięstwo drużyny Michała Matyjasika, ale nie będzie o nie łatwo. Drużyna z Wielkopolski ma na koncie jeden punkt więcej od Piotrkowianina i plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli. Nasz zespół jest jedenasty. Ostrovia zdobyła 18, a Piotrkowianin 17 punktów. W pierwszej rundzie, w Ostrowie Wielkopolskim, wygrali gospodarze 29:25, a duży wpływ na końcowy wynik miała pierwsza połowa, którą ARGED REBUD KPR wygrał aż 17:10. I właśnie pierwsze minuty mogą okazać się kluczem do sukcesu w rewanżowym meczu między tymi drużynami. - Nie możemy pozwalać rywalowi odskoczyć w pierwszych momentach spotkania, bo później gonimy i tracimy siły - mówi nasz szkoleniowiec. Tak było chociażby w ostatnim spotkaniu w Puławach, gdzie po kwadransie Azoty wygrywały 12:5. 

Spotkanie poprowadzą Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Olgierd Sikora. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport Extra.