Przed nami najtrudniejszy egzamin

23 wrz 2023 | Mecze

Industria Kielce - aktualny i wielokrotny mistrz Polski przyjedzie w niedzielę do Hali Relax, aby rozegrać z Piotrkowianinem pojedynek 6. Serii ORLEN Superligi. Drużyna Talanta Dujszebajewa w czwartek wygrała trudny, wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z norweskim Kolstad, a już kilkadziesiąt godzin później rywalizować będzie o ligowe punkty.

Finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów będzie oczywiście, bez względu na skład który wystawi trener Dujszebajew, zdecydowanym faworytem niedzielnego (24 września) pojedynku. Piotrkowianin zamierza jednak zaprezentować się z jak najlepszej strony i ucieszyć kibiców widowiskową piłką ręczną. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, kto do nas przyjeżdża. Jesteśmy jednak sportowcami i nie powiem tutaj, że będziemy walczyć o jak najmniejszy wymiar kary. Zawsze walczymy o pełną pulę. Drużyna z Kielc będzie musiała pokazać w Piotrkowie, że jest lepsza, a my zagramy najlepiej, jak potrafimy - zapowiada trener Michał Matyjasik.

Nasza drużyna w dwóch poprzednich meczach wywalczyła pięć punktów i do pojedynku z Industrią Kielce podejdzie w bardzo dobrych nastrojach. Najważniejsze będzie to, aby uniknąć kontuzji. Po spotkaniu z mistrzem Polski nasz zespół czekają bowiem dwa arcyważne spotkania: wyjazdowy mecz z KPR Legionowo i pojedynek we własnej hali z Zagłębiem Lubin. Zanim to jednak nastąpi - kibice w Hali Relax będą mogli zobaczyć jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą, drużynę klubowej piłki ręcznej na świecie.

Początek niedzielnego pojedynku wyznaczono na 16:00. Spotkanie poprowadzą: Adam Dejna i Kamil Raszewski, a delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Bogdan Lemanowicz. Mecz będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy emocje.tv.