Poniedziałkowy wyjazd do Kwidzyna

17 wrz 2023 | Mecze

Pociąg z napisem ORLEN Superliga nieco zwolnił. Zespoły nie grają już systemem co 3-4 dni, ale raz w tygodniu. Po zwycięstwie nad Gwardią Opole drużyna Piotrkowianina mogła wreszcie w spokoju potrenować, a w poniedziałek (18 września) rozegra wyjazdowe spotkanie w Kwidzynie.

To drugi mecz w tym sezonie na boisku rywala. W 3. kolejce zespół Michała Matyjasika przegrał w Ostrowie Wielkopolskim z ARGED REBUD KPR Ostrovią 25:29. - Wygrana z Gwardią potrzebna nam była jak tlen i pokazała, że my również możemy wygrywać mecze. Mówiłem od początku swoim zawodnikom, że potrzebujemy spotkania, w którym zagramy dobrze przez całe 60 minut. Tak było z Gwardią i po tej wygranej jedziemy do Kwidzyna, a naszym celem są kolejne punkty. My wiemy, o co walczymy. Przed nami, nie licząc prestiżowego spotkania z mistrzem Polski z Kielc, kilka pojedynków, w których musimy wywalczyć punkty, aby usadowić się w bezpiecznej strefie ligowej tabeli - mówił szkoleniowiec Piotrkowianina.

Spotkanie poprowadzą Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń. Delegatem z ramienia ZPRP będzie Robert Czaplicki, a pojedynek będzie transmitowany na kanale Polsat Sport Extra.