Po raz drugi wygraliśmy z Miedziowymi

19 lut 2024 | Mecze

To był znakomity poniedziałkowy wieczór dla wszystkich osób związanych z Piotrkowianinem. Nasz zespół znakomicie zaprezentował się na oczach całej Polski i w spotkaniu transmitowanym przez Polsat Sport Extra pokonał, po raz drugi w tym sezonie, Zagłębie Lubin. Dzięki zwycięstwu drużyna Michała Matyjasika ma duże szanse na awans do czołowej ósemki. Po 21 spotkaniach ma 26 punktów na koncie.

Rzucanie bramek rozpoczął w tym spotkaniu Patryk Iskra, a chwilę później na 2:0 podwyższył Jakub Moryń. 120 sekund później było już jednak 2:2 (Filip Surosz, Piotr Swat). Wyrównany przebieg miał tylko pierwszy kwadrans. Od stanu 7:7 swoje warunki zaczął dyktować Piotrkowianin. Nasz zespół wypracował sobie przewagę 2-3 bramek, a do przerwy wygrywał 18:14. W ostatniej minucie pierwszej połowy do bramki Zagłębia trafili Swat i Jan Stolarski.

Drugą połowę otworzył Filip Surosz, a nasza drużyna kontynuowała bardzo dobrą grę. W 45. minucie, po kolejnym trafieniu Surosza, było 25:18 i stało się jasne, że trzy punkty przyjadą do Piotrkowa. W końcówce Zagłębie odrobiło kilka bramek straty, ale ostatecznie mecz zakończył się bardzo korzystnym dla Piotrkowianina wynikiem 32:27.

Warto podkreślić debiut w ORLEN Superlidze Sebastiana Runowskiego. Nasz nowy kołowy zagrał bez kompleksów i jego postawa w defensywie mogła się podobać. MVP spotkania wybrany został zaś Damian Chmurski. Grał od 1 do 60 minuty i zanotował 10 udanych interwencji (29% skuteczności). 

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin 27:32 (14:18)

Piotrkowianin: Chmurski - Wawrzyniak, Stolarski 1, Matyjasik 1/1, Szopa 3, Wadowski 3, Swat 5/1, Żyszkiewicz 5, Runowski, Filipowicz, Surosz 6, Mosiołek 2, Kowalski 2, Krajewski, Makowiejew 3.
Rzuty karne: 2/3
Kary: 6 min (Runowski, Filipowicz, Surosz)

25 lutego (niedziela) zagramy we własnej hali z Chrobrym Głogów. Mecz 22. Serii ORLEN Superligi rozpocznie się o 16:00.