Pierwszą rundę zakończymy w Tarnowie

26 lis 2023 | Mecze

Poniedziałkowym (27 listopada) spotkaniem z Grupą Azoty Unią Tarnów zespół Piotrkowianina zakończy pierwszą rundę sezonu zasadniczego ORLEN Superligi. Rundę niezwykle udaną bez względu na wynik meczu 13. Serii. Nie oznacza to jednak, że drużyna Michała Matyjasika zamierza spotkanie potraktować ulgowo. Wprost przeciwnie - jedzie powalczyć o kolejny komplet punktów.

Z dorobkiem 17 punktów Piotrkowianin zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli, a popularne Jaskółki plasują się trzy lokaty niżej, ale mają zaledwie dwa punkty mniej od naszego zespołu. To tylko pokazuje jak wyrównana w tym sezonie jest liga. - Oczywiście, że jedziemy powalczyć o wygraną. Po spotkaniu z Górnikiem Zabrze atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, a ja cieszę się, że mam do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Pracowaliśmy z uśmiechem na ustach przez te ostatnie dni i na pewno powalczymy. Kluczem do sukcesu, powtórzę się po raz kolejny, będzie obrona. Musimy być także skuteczni, nie notować przestojów. Ważne będzie również, aby zacząć mecz skoncentrowanym i nie pozwolić gospodarzom odjechać. Jeśli to wszystko zrobimy to o wynik jestem spokojny - powiedział nasz szkoleniowiec. 

- Jest jeszcze dużo grania, a my skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Fajnie, że tych punktów jest dużo, bo to pozwala nam bardzo realnie myśleć o awansie do czołowej ósemki i play-offach. Ale tak, jak mówię - jeszcze dużo spotkań przed nami - dodaje najlepszy zawodnik ostatniego pojedynku z Górnikiem Zabrze, Kamil Mosiołek.

Spotkanie poprowadzą: Michał Fabryczny i Jakub Rawicki, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Mariusz Szynklarz. Mecz, który rozpocznie się o 18:00, będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.