Paweł Kowalski zawodnikiem Piotrkowianina

16 maj 2022 |

Tradycją jest to, że kilkadziesiąt godzin po zakończeniu ostatniego spotkania sezonu nasz klub podaje informację o zmianach kadrowych. Ten tydzień przyniesie kilka wieści transferowych. Pierwszą jest pozyskanie Pawła Kowalskiego. Były reprezenant Polski juniorów, wychowanek Orlenu Wisły Płock, zagra w przyszłym sezonie w drużynie Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika.

21-letni zawodnik (gra na lewym rozegraniu) od 2020 roku występował w Gwardii Opole. Wiosną nie mógł jednak grać ze względu na złamaną kość środstopia.

- Miałem niedawno badania, wracam do treningów, będę gotowy na nowy sezon. Zawsze będę dobrze wspominał czas w Opolu. Cieszę się, ze trener we mnie wierzył i dawał mi szanse. Niestety brakowało stabilności, nie da się tego ukryć, ale jako młody zawodnik wydaje mi się, że z każdej minuty czerpałem tyle, ile się dało. Niestety doznałem kontuzji pod koniec stycznia, która uniemożliwiła mi grę w drugiej rundzie. Poza tym, uraz goił się dwukrotnie dłużej niż przewidywano. Była możliwość, żebym został w Opolu, rozmawiałem z trenerem i widział mnie w zespole, ale chciałem coś zmienić. Od początku roku prowadziłem rozmowy z Piotrkowianinem. Nie ukrywam, że podoba mi się, jak prezentowali się w tym sezonie - powiedział Paweł Kowalski Sportowym Faktom.

Kolejnych informacji o pozyskaniu nowych zawodników kibice Piotrkowianina mogą spodziewać się w najbliższych dniach.