Ostatni wyjazd w sezonie

27 kwi 2024 | Mecze

Dwie kolejki zostały do zakończenia sezonu w grupie spadkowej ORLEN Superligi. Piotrkowianin rozegra dwa bardzo ważne spotkania, które zdecydują o tym, czy nasz zespół utrzyma się bez konieczności rozgrywania barażów. Aby oszczędzić kibicom dodatkowych nerwów potrzebne są punkty zarówno w Opolu jak i w ostatnim pojedynku sezonu z Zagłębiem Lubin.

Corotop Gwardia Opole, która zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w lidze, nie może zaliczyć sezonu 2023/2024 do udanych. Celem zespołu Bartosza Jureckiego był bowiem awans do play-off. Piotrkowianin zaś w bieżącym roku notuje bardzo słabą serię, która została przepleciona dwoma wygranymi meczami - w Lubinie z Zagłębiem i ostatnim pojedynkiem z KPR Legionowo, które drużyna Michała Matyjasika wygrała 28:27. 

Nasz zespół ma punkt przewagi nad Zagłębiem i w zanadrzu bezpośredni mecz z tym rywalem, który odbędzie się 15 maja. Nawet w przypadku porażki w Opolu wszystko nadal zależeć będzie więc od Piotrkowianina. Michał Matyjasik nie chce jednak aby o wszystkim zdecydował ostatni mecz. - Dlatego też jedziemy do Gwardii, aby z nią wygrać. To będzie ciężki bój, ale zrobimy wszystko, aby przywieźć do Piotrkowa trzy punkty - zapowiada nasz szkoleniowiec.

Mecz, który rozpocznie się w niedzielę (28 kwietnia) o 16:00, transmitowany będzie na platformie emocje.tv, a poprowadzą go: Mariusz Marciniak i Piotr Radziszewski. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Grzegorz Wojtyczka