Ostatni domowy mecz pod znakiem pożegnań

5 maj 2023 | Mecze

To będzie sobota, którą kibice piłki ręcznej w Piotrkowie zapamiętają na długo. Nie tylko ze względu na to, że będzie to ostatni mecz Piotrkowianina przed własną publicznością w sezonie 2022/2023. Będzie to również sobota pod znakiem pożegnań. Po raz ostatni Piotrkowianina w Hali Relax poprowadzi Bartosz Jurecki.

Jurecki rozpoczynał pracę w naszym klubie w sezonie 2019/2020, który nie został zakończony przez pandemię koronawirusa. W sezonie 2020/2021 nasza drużyna zajęła trzynaste miejsce, sezon później siódme, a obecnie jest o krok od utrzymania w PGNiG Superlidze. - Chcę utrzymać Piotrkowianina w najwyższej klasie rozgrywkowej i zrobię wszystko, aby tak się stało - mówił nasz szkoleniowiec i był pewny tych słów nawet gdy nasz zespół znajdował się na ostatniej pozycji. Bartosz Jurecki słynie zresztą z tego, że zawsze wierzy w swoją drużynę, starał się po przegranych meczach zawsze widzieć jakieś pozytywy. - Zawsze już będę trzymał kciuki za Piotrków i Piotrkowianina - zapewnia trener, który w przyszłym sezonie podejmie pracę w Gwardii Opole.

Z Piotrkowianinem i kibicami żegna się także Piotr Jędraszczyk, który w sezonie 2023/2024 reprezentował będzie barwy Barlinka Industrii Kielce. Niewykluczone, że pojedynek z Azotami Puławy będzie pożegnaniem jeszcze dla innych zawodników, ale kibice o szczegółach dowiedzą się tuż przed spotkaniem. 

Aby Bartosz Jurecki i Piotr Jędraszczyk mogli przyjechać do Hali Relax w sezonie 2023/2024 Piotrkowianin potrzebuje jednego zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach. Najlepiej byłoby to uczynić już w sobotę, ale zadanie będzie niezwykle trudne. Azoty są wyżej notowane w tabeli i będą faworytem sobotniego pojedynku. Nasza drużyna udowodniła jednak już wielokrotnie, że potrafi zdobywać punkty w trudnych meczach. Trzymamy więc kciuki za taki scenariusz i nie myślimy na razie o wariancie B, którym jest zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolskim lub brak dwóch wygranych ze strony Zagłębia Lubin i Sandry Spa Pogoni Szczecin. Matematyka w maju jest dla maturzystów, a my skupiamy się na sportowej rywalizacji.

Mecz, który rozpocznie się o 18:00, poprowadzą Grzegorz Młyński i Dariusz Żak, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Bogdan Lemanowicz. Pojedynek będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.