Nieskuteczność naszym przekleństwem

23 paź 2022 | Mecze

Od początku tego sezonu trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki mówi o słabej skuteczności swojej drużyny w ataku. Niestety to potwierdziło się w Kaliszu. W spotkaniu 8. Serii PGNiG Superligi nasz zespół przegrał z miejscową Energą MKS 23:27 (12:14). W kluczowych momentach spotkania zawiedli doświadczeni zawodnicy.

Początek spotkania znów, mówiąc kolokwialnie, został przespany przez naszą drużynę. Podobnie jak w poprzednim meczu z Sandrą Spa Pogonią Szczecin rywal wykorzystał niemoc z pierwszych minut i w 10. minucie było 6:1 dla gospodarzy. Chwilę później skutecznie kontrę wykończył Mateusz Góralski i na świetlnej tablicy widniał wynik 8:2 dla Energi MKS. W składzie Piotrkowianina jest na szczęście Piotr Jędraszczyk. Reprezentacyjny rozgrywający sprawił wiele problemów defensywie z Kalisza. Albo rzucał bramki, albo świetnie dogrywał. W 27. minucie Piotrkowianin doszedł na remis i mało tego - mógł wyjść na prowadzenie. Świetnego podania Jędraszczyka nie wykorzystał jednak Piotr Swat rzucając, po raz drugi w pierwszej połowie, w boczną siatkę. Wcześniej nasz kapitan nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze w końcówce pierwszej połowy byli skuteczniejsi i do szatni zeszli z prowadzeniem 14:12.

Pierwszą bramkę po zmianie stron rzucił Marcin Matyjasik, ale później przez długie minuty gospodarze utrzymywali 2-3 bramkową przewagę. Kolejny błysk Jędraszczyka plus skuteczność Matyjasika, a także dobre interwencje Artura Kota, pozwoliły na 4 minuty przed końcem na zniwelowanie strat do jednego trafienia (23:24). Piłkę na remis fatalnie jednak zmarnował Kamil Mosiołek. Chwilę później nie pomylił się Michał Drej, a ostatnie sekundy przyniosły jeszcze dwa trafienia gospodarzom. 

Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin 27:23 (14:12)

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski - Surosz 2, Wawrzyniak 2, Matyjasik 8/5, Jędraszczyk 3, Doniecki 2, Pacześny 5, Pożarek, Swat, Mosiołek, Krajewski, Szopa 1.
Rzuty karne: 5/6
Kary: 2 min (Pożarek)

30 października (niedziela) o 19:30 w meczu 9. Serii nasz zespół zmierzy się w Hali Relax z MMTS Kwidzyn.