Nie zagramy w Final Four

6 mar 2024 | Mecze

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda piłkarzy ręcznych Piotrkowianina z ORLEN Pucharem Polski. W pojedynku, który decydował o awansie do Final Four, zespół Michała Matyjasika przegrał w Głogowie z Chrobrym 28:31 (13:18). Drużyna z Dolnego Śląska jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie udział w prestiżowym, majowym turnieju w Kaliszu.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania w Głogowie w mocno okrojonych składach. W naszym zespole całe 60 minut bronił w bramce Adrian Lewandowski. Na Dolny Śląsk pojechał także lider klasyfikacji strzelców pierwszej ligi Jakub Dróżdż. Widowiskowe spotkanie zakończyło się wygraną Chrobrego, a szkoleniowiec Piotrkowianina, w pomeczowej wypowiedzi, podkreślił, że najważniejsze było to, że nikt nie doznał kontuzji. - Wracamy do Piotrkowa i w spokoju przygotowujemy się teraz do końcówki sezonu zasadniczego - powiedział Michał Matyjasik.

Chrobry Głogów – Piotrkowianin 31:28 (18:13)
Piotrkowianin:
Lewandowski - Wawrzyniak 2, Dróżdź 1/1, Matyjasik 5/1, Szopa 2/1, Wadowski 1, Żyszkiewicz 6, Runowski 1, Surosz 7, Mosiołek 2, Grzesik, Kowalski 1, Krajewski.
Rzuty karne: 3/3
Kary: 8 min (Wawrzyniak, Runowski, Mosiołek, Grzesik)