Nie udało się przełamać klątwy Miedziowych

5 paź 2022 | Mecze

Zagłębie Lubin, podobnie jak w poprzednich sezonach PGNiG Superligi, znów lepsze we własnej hali od Piotrkowianina. Po meczu pełnym walki Miedziowi pokonali nasz zespół 23:22 (9:8) i tym samym zdobyli pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach.

W poprzednim sezonie to właśnie Zagłębie przerwało zwycięską serię Piotrkowianina, wygrywając u siebie aż 32:25. Bohaterem tamtego meczu był bardzo dobrze znany piotrkowskim kibicom Marcin Schodowski. Sytuacja niestety się powtórzyła. Popularny Chipsu znów zagrał świetny mecz, zaliczył 40-procentową skuteczność interwencji i był ojcem sukcesu swojej drużyny, która wywalczyła pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Pierwsza część meczu przyniosła tylko siedemnaście trafień z obu stron. To dość rzadko spotykana sytuacja, aby obie drużyny zanotowały po 30 minutach jednocyfrową zdobycz bramkową. O jedno trafienie lepsi okazali się Miedziowi, którzy zeszli do szatni z wynikiem 9:8.

Po zmianie stron Zagłębie szybko odskoczyło na trzy bramki (12:9) i o przerwę na żądanie poprosił Bartosz Jurecki. Przyniosło to efekt w postaci trafienia Marcina Matyjasika. Niestety rywal odpowiedział dwoma trafieniami Michała Bekisza i było 14:10. 2-3 bramkową przewagę Zagłębie utrzymywało do ostatnich minut. Wtedy pojawiła się szansa na korzystny wynik dla naszego zespołu. W 57. minucie, przy stanie 23:20, dwa gole z rzędu rzucił Piotrkowianin (Piotr Swat z rzutu karnego i Marcin Matyjasik). Przewaga gospodarzy stopniała do jednego zaledwie trafienia, ale niestety tę najniższą z możliwych zaliczek Zagłębie dowiozło do końca.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin 23:22 (9:8)
Piotrkowianin:
Chmurski, Ligarzewski, Kot - Matyjasik 6/2, Swat 6/1, Jędraszczyk 5, Pstrąg 2, Mosiołek 2, Pacześny 1, Doniecki 1, Surosz 1, Krajewski, Filipowicz, Pożarek.
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Doniecki, Jędraszczyk, Swat)
Czerwona kartka: Roman Pożarek (26. minuta)

 

19 października o 20:00 Piotrkowianin zmierzy się w Hali Relax z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców na ten, bardzo ważny dla układu w dolnej części tabeli, mecz.