Mecz ze wsparciem dla Ukrainy

3 mar 2022 |

18. seria meczów PGNiG Superligi zostanie rozegrana pod hasłem solidarności z Ukrainą. Ukraińscy obywatele wejdą na mecze za darmo, podczas spotkań będą zbierane pieniądze i dary dla ofiar wojny. Nie zabraknie też gestów wsparcia i solidarności płynącej od zawodników i kibiców w halach sportowych.

W nadchodzącej serii PGNiG Superligi zostanie rozegranych 7 spotkań. Podczas każdego z nich kluby grające na najwyższym szczeblu rozgrywkowym okażą pomoc i wsparcie dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. Kibice z ukraińskim paszportem na każdy mecz rozgrywany w ramach 18. serii PGNiG Superligi wejdą za darmo. Wystarczy, że zgłoszą się przed spotkaniem do kasy biletowej. Część klubów zobowiązała się również do przekazania przychodów z biletów, które zasilą organizacje wspierające potrzebujących Ukraińców.

Swoją cegiełkę do wsparcia wschodnich sąsiadów mogą dołożyć wszyscy kibice zgromadzeni w halach. Podczas spotkań będą przeprowadzane zbiórki pieniędzy oraz darów dla potrzebujących. Informacje o prowadzonych zbiórkach są przekazywane za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych klubów PGNiG Superligi.

Przed rozpoczęciem sportowych zmagań w halach zostanie oddany hołd dla walczących Ukraińców. Nie zabraknie transparentów, niebiesko-żółtych flag oraz koszulek okolicznościowych z hasłami wsparcia.

Piotrkowianin, jak już wcześniej informowaliśmy, przyłączył się do zbiórki darów dla dzieci z ukraińskich domów dziecka, które przebywają w Ośrodku Fundacji Proem w Zakościelu koło Tomaszowa Mazowieckiego.