Mecz o spokojne Święta i Sylwestra

8 gru 2022 | Mecze

To będzie ostatni ligowy akcent 2022 roku i zarazem ostatni mecz przed długą przerwą spowodowaną startem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata 2023, które rozegrane zostaną w dziewięciu miastach Polski i Szwecji. W piątkowym spotkaniu 13. Serii PGNiG Superligi Piotrkowianin podejmie beniaminka rozgrywek ARGED KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski. To bardzo ważny mecz dla naszej drużyny. W przypadku wygranej, w którą oczywiście wierzymy z całego serca, Piotrkowianin może spędzić Święta Bożego Narodzenia nad strefą spadkową.

Sytuacja w tabeli drużyny Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika, delikatnie mówiąc, nie jest kolorowa. Piotrkowianin z dziewięcioma punktami zajmuje trzynaste, przedostatnie miejsce. Ta lokata oznaczałaby na koniec sezonu konieczność rozegrania spotkań barażowych z wicemistrzem Ligi Centralnej. Sztab szkoleniowy i zawodnicy chcą jednak zaoszczędzić naszym kibicom nerwów i spokojnie utrzymać się w gronie drużyn grających w PGNiG Superlidze. Aby tego dokonać - potrzebne są zwycięstwa w meczach z zespołami będącymi w zasięgu Piotrkowianina. Taką drużyną bez wątpienia jest beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego. 

W dwunastu dotychczasowych meczach piątkowy rywal naszej drużyny zdobył 14 punktów. 5 razy wygrał (raz po rzutach karnych) i siedem razy schodził z boiska pokonany. W składzie zespołu prowadzonego przez Macieja Nowakowskiego aż roi się od znanych nazwisk na czele chociażby z: Bartłomiejem Tomczakiem, Łukaszem Gierakiem czy Markiem Szperą.

- To będzie z pewnością trudny mecz, ale my zdajemy sobie sprawę w jakim miejscu obecnie jesteśmy i chcemy trzema punktami poprawić naszą sytuację w tabeli. Nie odkryję Ameryki - zrobimy wszystko aby te punkty wyrwać rywalowi i będziemy walczyć o to z całych sił. Kluczem do sukcesu, jak zwykle, będzie obrona oraz skuteczna i cierpliwa gra w ataku. Zapraszam kibiców i apeluję o gorący doping - mówi trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki

Spotkanie będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv. Mecz, który rozpocznie się o 17:00, poprowadzą Michał Fabryczny i Jakub Rawicki, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Baranowski

Nasz klub, tradycyjnie już, przygotował wiele atrakcji dla kibiców. Będą świąteczne wypieki przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Piotrkowie, smakołyki od klubu, a także kalendarze na 2023 rok. Mile widziane są czapki Świętego Mikołaja. Zapraszamy, niech to będzie magiczny, przedświąteczny wieczór!