Mamy awans do 1/8 finału Pucharu Polski

15 lis 2022 | Mecze

To był bardzo ciężki mecz, ale najważniejsze, że zakończył się sukcesem i awansem do 1/8 finału Pucharu Polski. Piotrkowianin pokonał, po rzutach karnych, AZS AWF Biała Podlaska i zagra w kolejnej rundzie. W normalnym czasie gry był remis 29:29.

Właściwie przez całe 60 minut wynik oscylował wokół remisu. Do przerwy jednym trafieniem wygrywał Piotrkowianin 16:15 i tę przewagę miał również kilkukrotnie w końcówce regulaminowego czasu gry. Nasza drużyna wygrywała 28:27 i 29:28. Za każdym razem akademicy doprowadzali jednak do remisu. W serii rzutów karnych skuteczniejszy był Piotrkowianin - 4:2 i to zdecydowało o awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski.

AZS AWF Biała Podlaska - Piotrkowianin 29:29 (15:16) - rzuty karne 2:4

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski - Matyjasik 5, Krajewski 4, Swat 4, Jędraszczyk 3, Pstrąg 3, Filipowicz 2, Mosiołek 2, Surosz 2, Szopa 2, Kowalski 1, Pacześny 1, Doniecki, Pożarek, Wawrzyniak.
Rzuty karne wykorzystali: Swat, Jędraszczyk, Krajewski, Szopa

20 listopada (niedziela) o 19:00 nasza drużyna zmierzy się w Hali Relax z TORUS Wybrzeżem Gdańsk, a będzie to spotkanie 11. Serii PGNiG Superligi. Nasz klub przygotował kilka dodatkowych atrakcji dla kibiców, ale o nich napiszemy w przedmeczowej zapowiedzi.