Kolejny mecz o sześć punktów

5 paź 2023 | Mecze

Jeszcze nie opadły emocje po bardzo ważnym zwycięstwie naszej drużyny w Legionowie, a już nadchodzi kolejny mecz, który zapowiada się niezwykle ekscytująco. W piątkowy, jesienny wieczór do Piotrkowa przyjedzie Zagłębie Lubin, które jest bezpośrednim sąsiadem Piotrkowianina w ligowej tabeli. Miedziowi zdobyli o jeden punkt więcej i zajmują dziewiąte miejsce.

Po wygranej z beniaminkiem z Legionowa konto punktowe Piotrkowianina powiększyło się do ośmiu. Pięć z nich nasz zespół wywalczył na wyjazdach (dwa w Kwidzynie, trzy w Legionowie). W Hali Relax jak dotąd pokonał Gwardię Opole (przegrywając ze znacznie wyżej notowanymi drużynami: Industrią Kielce, ORLEN Wisłą Płock i Azotami Puławy). Cel na mecz z Zagłębiem to zwycięstwo i awans w górę tabeli.

Wszyscy zawodnicy w naszej drużynie, oprócz Filipa Surosza, są gotowi do gry i nie mogą się doczekać konfrontacji z Zagłębiem. - My skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu i walce o trzy punkty. O wygranej w Legionowie już należy zapomnieć, a przed nami pojedynek z rywalem, który jest w naszym zasięgu. Liczymy na doping publiczności i zrobimy wszystko, aby komplet punktów został u nas - zapowiada Michał Matyjasik, szkoleniowiec Piotrkowianina.

W ekipie z Lubina zobaczymy trzech zawodników, którzy grali w naszym klubie. To bramkarze: Damian Procho i Marcin Schodowski oraz rozgrywający Piotr Rutkowski.

Mecz rozpocznie się w Hali Relax w piątek (6 października) o 18:00, a poprowadzą go: Jakub Mroczkowski i Sebastian Patyk. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Tomasz Olesiński. Pojedynek będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.