Kolejny ciężki bój o sześć punktów

23 mar 2023 | Mecze

Po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin nasza drużyna opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli kosztem Sandry Spa Pogoni Szczecin. Obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w sobotę (25 marca), a stawka meczu ponownie jest bardzo duża. Zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika pojedzie w piątek na Pomorze Zachodnie po zwycięstwo.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie oba zespoły podzieliły się punktami. W regulaminowym czasie gry był remis 24:24, a w rzutach karnych lepszy okazał się Piotrkowianin, wygrywając 4:3. Taki wynik w Szczecinie zadowoliłby naszą drużynę, ale oczekiwaną najbardziej zdobyczą jest oczywiście pełna punktowa pula.

- My już do końca w każdym spotkaniu będziemy grać jak o życie i obiecuję, że będziemy bić się o punkty od pierwszej do ostatniej minuty. Wygrana z Zagłębiem dodała nam skrzydeł. Tak naprawdę to wszystko teraz jest otwarte i zależy od nas. W zasięgu są miejsca dające bezpośrednie utrzymanie w PGNiG Superlidze - mówi trener Bartosz Jurecki.

- Jestem tu trzeci sezon i pamiętam już sytuację, że wystarczył jeden mecz, który wygraliśmy po ciężkim boju w Mielcu, aby maszyna zaskoczyła. Mam nadzieję, że tak będzie również w tym sezonie i do końca rozgrywek będziemy regularnie punktować - dodaje najlepszy zawodnik spotkania z Zagłębiem, bramkarz Piotrkowianina Kacper Ligarzewski

Spotkanie poprowadzą Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Andrzej Mikołajczak. Mecz, który rozpocznie się o 17:00, będzie transmitowany na platformie emocje.tv.