Jest oficjalna piosenka MŚ 2023!

19 lis 2022 | Komunikaty

Kibice piłki ręcznej powoli odliczają już dni do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Zorganizują je razem Polska i Szwecja. Poznaliśmy oficjalny utwór tej imprezy.

- Stick Together opowiada o tym, że siła jest w nas i razem możemy zrobić wszystko, możemy osiągnąć sukces i wygrać - mówi Alicja Szemplińska. - Bardzo bym chciała, aby ten utwór zagrzewał do walki i dodawał poweru sportowcom. Wiem, ile czasu, poświęcenia i pracy kosztuje przygotowanie się do takich zawodów i naprawdę podziwiam wszystkich, którzy będą grali na polskich i szwedzkich boiskach w styczniu - dodaje.

Tak, jak Mistrzostwa mają dwóch organizatorów, tak samo piosenka została stworzony przez polsko-szwedzki duet. Stick Together powstało ze szwedzkim producentem Joakimem Buddee, odpowiedzialnym m.in. za platynowy album Margaret Add The Blonde z 2014 roku oraz Jade Ell, autorką tekstów. - Pobyt w Sztokholmie to był dla mnie bardzo inspirujący czas. Podczas naszych sesji powstało kilka utworów, ale jednogłośnie czuliśmy, że Stick Together to będzie to -  wspomina Alicja.

- Mistrzostwa organizują dwa kraje, które dzieli morze, więc kluczem do sukcesu - podobnie, jak w sporcie - będzie praca zespołowa. Chcemy trzymać się razem: jako organizatorzy, kibice, przyjaciele piłki ręcznej. Wierzymy, że utwór przygotowany przez Alicję i Joakima trafi przede wszystkim do młodszej grupy odbiorców i pomoże w budowie zainteresowania turniejem, który jest największym wydarzeniem w dziejach polskiej piłki ręcznej - mówi Dyrektor Turnieju Grzegorz Gutkowski.

Posłuchaj piosenki Alicji

Mecz oraz Ceremonia Otwarcia odbędą się 11 stycznia w katowickim Spodku. Alicja pierwszy raz wykona wówczas utwór Stick Together na żywo, a Polacy o 21:00 zmierzą się z mistrzami olimpijskim Francuzami. Mecze finałowe oraz Ceremonia Zamknięcia imprezy odbędą się 29 stycznia przed 20-tysięczną widownią na stadionie w Sztokholmie.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

Źródło: informacja prasowa