Jaskółki na koniec najkrótszego miesiąca

24 lut 2023 | Mecze

Grupa Azoty Unia Tarnów jest ostatnim rywalem szczypiornistów Piotrkowianina w lutym. Wyjazdowy mecz z popularnymi Jaskółkami zakończy 17. Serię i odbędzie się w niedzielne (26 lutego) późne popołudnie. Początek zaplanowano na 19:00.

Z niecierpliwością nadal czekamy na pierwsze punkty w rundzie rewanżowej i zarazem pierwsze punkty w tym sezonie na terenie rywala. Grupa Azoty Unia to zespół notowany na siódmej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów. Trener Bartosz Jurecki jak i zawodnicy podkreślają jednak, że jadą do historycznego grodu w Małopolsce po komplet punktów. Są bardzo bojowo nastawieni, a nasz szkoleniowiec, mimo porażki w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze, jest przekonany, że Piotrkowianin wraca we właściwe tory i zacznie wreszcie punktować.

I tego się trzymajmy. Naszej drużynie punkty potrzebne są bowiem jak tlen. Piotrkowianin nadal zajmuje przedostatnie, barażowe miejsce, ale czuje już oddech Sandra Spa Pogoni Szczecin. Celem nie są jednak baraże, ale bezpośrednie utrzymanie. - My nie możemy się oglądać na inne zespoły. Mamy zacząć wygrywać i jestem przekonany, że zaczniemy. Potrzebujemy jednego meczu na przełamanie i może to stać się już w Tarnowie - mówi Jurecki.

Cieszy powrót do ligowej rywalizacji rekonwalescenta Patryka Mastalerza. Nasz skrzydłowy z Górnikiem pokazał, że jest już gotowy do gry na sto procent. - Ten mecz dał mi dużo, ale podszedłem do niego ze świeżą głową. Czuję się już bardzo dobrze, po kontuzji nie ma śladu i chcę bardzo pomóc w utrzymaniu w lidze. Zaczniemy punktować, jestem tego pewny - powiedział popularny Masti.

W pierwszej rundzie, po dramatycznym boju, obie drużyny podzieliły się punktami. Piotrkowianin uratował remis (25:25) indywidualną, wspaniałą akcją Filipa Surosza i rzutem z dziesiątego metra. Przegrał jednak w rzutach karnych 3:4. - Trzeba szanować ten punkt, bo on może okazać się na koniec sezonu kluczowy - mówił wtedy trener Jurecki. 

Mecz będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv, a poprowadzą to spotkanie Mariusz Marciniak i Piotr Radziszewski. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Mirosław Baum