Górnik trzecim tegorocznym rywalem

16 lut 2023 | Mecze

Po przegranych meczach z Industrią Kielce i Chrobrym Głogów nasi szczypiorniści zmierzą się z Górnikiem Zabrze w spotkaniu 16. Serii PGNiG Superligi. Obie drużyny walczą o zupełnie inne cele. Zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika musi szukać punktów w każdym meczu i nie inaczej będzie w piątek (17 lutego). Górnik plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 30 punktów i walczy o medal. Piotrkowianin zaś chce wyrwać się z zagrożonej spadkiem strefy.

Na koncie szczypiornistów z Zabrza widnieje aż 30 punktów - o dwa mniej od Azotów Puławy. Piotrkowianin zdobył natomiast tylko dziewięć punktów co daje przedostatnią, trzynastą lokatę. Nasza drużyna wyprzedza jedynie Sandrę Spa Pogoń Szczecin i to jedynie o dwa punkty. - Mamy swoje problemy kadrowe, ale musimy być skuteczniejsi. Stwarzamy sobie sytuacje bramkowe, gramy naprawdę nieźle, ale w pewnym momencie następuje przestój i rywal nam odjeżdża. Wierzę w swój zespół i wierzył będę do końca, do ostatniego spotkania - mówi trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

W pierwszej rundzie, w Zabrzu, Górnik pokonał Piotrkowianina 29:25 (17:14), ale jeszcze na dwanaście minut przed końcem wynik spotkania był sprawą otwartą - przy wyniku 23:21 dla gospodarzy. 

Spotkanie poprowadzą Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Mirosław Baum. Mecz, podobnie jak spotkanie w Zabrzu, transmitowany będzie w TVP Sport. Początek o 18:00.