Dwie różne połowy w Hali Relax

30 sie 2023 | Mecze

Nie było niespodzianki w spotkaniu 1. kolejki nowego sezonu 2023/2024 w ORLEN Superlidze. Piotrkowianin przegrał z wicemistrzem Polski, ORLEN Wisłą Płock 20:39 (11:15). Już za trzy dni w hali Relax kolejne spotkanie. W sobotę (2 września) o 18:00 nasz zespół podejmie Azoty Puławy.

Do 33. minuty zespół Michała Matyjasika starał się bowiem nawiązywać wyrównaną walkę i to piotrkowskiej drużynie się udawało. Dobrze między słupkami spisywał się Damian Chmurski, a gdyby gospodarze nie grali nerwowo w ataku i nie zgubili kilku piłek to ich strata mogła być jeszcze niższa. Później jednak piotrkowianie przestali wypełniać meczowe założenia. Popełniali seryjnie błędy, które bezlitośnie drużyna z Płocka wykorzystywała. Bramkę gości zamurował wręcz Mirko Alilović, z którego pokonaniem zawodnicy gospodarzy mieli ogromne problemy. Z minuty na minutę powiększała się przewaga przyjezdnych, którzy ostatecznie wygrali różnicą aż dziewiętnastu bramek. Wynik spotkania na 39:20 ustalił, równo z końcową syreną, Michał Daszek.

- Nie dało się tego oglądać po 33 minucie. Do tej pory graliśmy fajnie, zawodnicy trzymali się przedmeczowych założeń. To co działo się później jest dobrym materiałem do analizy. W bramce grał jeden z najlepszych fachowców na świecie i aby go pokonać to trzeba mu rzucić dokładnie. Rzuty w pierwsze tempo on będzie łapał z uśmiechem na ustach - ocenił spotkanie Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

- Rozwinęliśmy skrzydła dopiero w drugiej połowie. W pierwszej popełniliśmy zbyt dużo błędów i graliśmy chaotycznie. Dopiero po zmianie stron zaczęliśmy grać swoje. Liga jest długa i przed nami dużo meczów. Ważne abyśmy byli zdrowi - powiedział po meczu bramkarz ORLEN Wisły Marcel Jastrzębski.

Piotrkowianin - ORLEN Wisła Płock 20:39 (11:15)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Wawrzyniak 2, Doniecki 2, Matyjasik 3, Szopa 1, Wadowski 3, Swat 3, Żyszkiewicz 2, Filipowicz, Surosz 1, Mosiołek 1, Grzesik 1, Kowalski, Krajewski, Makowiejew 1.
Rzuty karne: 0/2
Kary: 6 min (Wawrzyniak, Surosz, Mosiołek)

ORLEN Wisła: Alilovic, Jastrzębski - Daszek 5, Zarabec 3, Piroch 1, Sroczyk 2, Serdio 4, Susnja 2, Fazekas 1, Krajewski 7, Perez Arce 3, Terzić, Dawydzik, Mihić 6, Mindeghia 2, Zhitnikov 3.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 6 min (Krajewski, Terzić, Mihić)
Czerwona kartka: Dawydzik - 27 minuta, bezpośrednio