Do Hali Relax przyjedzie lider z Płocka

2 mar 2023 | Mecze

Po raz pierwszy od wielu sezonów liderem tabeli nie jest wielokrotny mistrz Polski, Industria Kielce, ale Orlen Wisła Płock. I to właśnie płocka drużyna, która do tej pory wygrała wszystkie ligowe spotkania, zagości w sobotę (4 marca) w Hali Relax. Naszą drużynę czeka więc egzamin najtrudniejszy z możliwych.

Obie drużyny walczą o zupełnie inne cele. Orlen Wisła Płock reprezentuje nasz kraj w Lidze Mistrzów i do Piotrkowa przyjedzie praktycznie prosto z marszu z Portugalii, ze spotkania z FC Porto (czwartek, 2 marca - 20:45). Celem płockiego zespołu jest zdetronizowanie hegemona z Kielc, a żeby do rewanżu przystąpić z przewagą trzech punktów nad najgroźniejszym rywalem to zespół Xaviego Sabate i Dawida Nilssona musi wygrać wszystkie spotkania. Jak na razie to się udaje, w ostatnim meczu drużyna z Płocka pokonała w Lubinie miejscowe Zagłębie 35:24 (20:10).

Piotrkowianin nie zdobył natomiast jeszcze punktu w 2023 roku, a po ostatnim spotkaniu w Tarnowie, w naszej drużynie panuje sportowa złość. Punkty były bowiem bardzo blisko i wymknęły się w końcówce. - Pierwszą połowę zagraliśmy praktycznie perfekcyjnie, a w drugiej zaczęliśmy grać w poprzek, a w oczach zawodników było widać strach, że ten mecz przegramy. I niestety przegraliśmy. Dla nas najważniejsze mecze rozpoczną się 18 marca. To nie oznacza jednak, że zamierzamy cokolwiek odpuszczać z Płockiem. Wyjdziemy na boisko i zaprezentujemy się z najlepszej możliwej strony. Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, ale dla chłopaków takie mecze są bardzo ważne i motywujące - zapowiada Bartosz Jurecki.

Mecz poprowadzą Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Majka. Spotkanie będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.