Czas na pierwszy wiosenny mecz

25 mar 2022 |

Po reprezentacyjnej przerwie wznawia rozgrywki męska PGNiG Superliga. Do rozegrania w ostatniej części sezonu zostało zaledwie siedem meczów. Zajmujący czwarte miejsce w ligowej tabeli Piotrkowianin podejmie w niedzielę Sandrę Spa Pogoń Szczecin. To drużyna, która broni się przed spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej. Portowcy do tej pory zdobyli 13 punktów w 19 meczach i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Niżej jest tylko Handball Stal Mielec.

W pierwszej rundzie, w Szczecinie, Piotrkowianin pokonał rywala 37:32 (20:15). Był to pojedynek snajperów. Piotr Jędraszczyk rzucił wtedy 9, a najskuteczniejszy zawodnik pojedynku Paweł Krupa aż 12 bramek. Wygrana drużyny Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika nie była jednak zagrożona, a na kwadrans przed końcem tamtego meczu nasz zespół prowadził już nawet 30:22.

Teraz to będzie jednak zupełnie inny mecz, a niżej notowanego rywala nie można zlekceważyć. Sandra Spa walczyła będzie bowiem o każdy punkt, który przybliży szczecinian do upragnionego utrzymania w lidze. Zapowiada się ciekawy pojedynek, na który serdecznie zapraszamy kibiców. Mecz poprowadzi para: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Bogdan Lemanowicz. Spotkanie będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy emocje.tv.