Czas na ostatnią ligową prostą

20 kwi 2022 |

Cztery kolejki zostały do zakończenia sezonu 2021/2022 w męskiej PGNiG Superlidze. Można więc powiedzieć, że po reprezentacyjnej przerwie, rozgrywki o mistrzostwo Polski znalazły się na ostatniej prostej. Najważniejsze rozstrzygnięcie zapadnie w Płocku, w ostatniej kolejce. Brązowy medal przypadnie Azotom Puławy, a bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o miejsca 4-9. W stawce zespołów z tych miejsc jest oczywiście Piotrkowianin.

Nasz zespół ostatni ligowy miesiąc rozpocznie sobotnim pojedynkiem w Kaliszu. Mecz, jak już wcześniej informowaliśmy, rozegrany zostanie o 13:15, a transmitowany będzie przez TVP Sport. - Borykamy się z problemami kadrowymi i przerwa na reprezentację jest dla nas zbawienna - mówił po ostatnim pojedynku z Górnikiem Zabrze trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki. Nie jest tajemnicą, że w tym sezonie na boisku nie pojawi się już Patryk Mastalerz, który doznał kontuzji kolana. Utalentowany skrzydłowy wznowi treningi przed nowym sezonem 2022/2023. Z kontuzją barku zmaga się także Kamil Sadowski. Pozostali zawodnicy mieli czas na podleczenie urazów, co jest dobrym prognostykiem przed pojedynkiem w najstarszym polskim mieście.

Przypomnijmy, że Piotrkowianin 30 kwietnia o 17:00 zmierzy się u siebie z Chrobrym Głogów. Następnie 5 maja pojedziemy do Kielc aby zmierzyć się z Łomżą Vive (na prośbę kieleckiego klubu data pojedynku została zmieniona z 7 maja). Sezon zakończymy zaś pojedynkiem u siebie z MMTS Kwidzyn. To spotkanie odbędzie się 14 maja, ale nie jest jeszcze ustalona godzina rozpoczęcia.

Wracając do sobotniego pojedynku w Kaliszu to poprowadzą go Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak, delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Arkadiusz Sołodko.