Arcytrudny wyjazd do Nafciarzy

11 mar 2022 |

Trzy dni po pucharowym pojedynku z Azotami Puławy zespół szczypiornistów Piotrkowianina ponownie zmierzy się z rywalem z najwyższej półki. W meczu 19. Serii PGNiG Superligi rywalem naszej drużyny będzie wicemistrz Polski - Orlen Wisła Płock. Pojedynek w Orlen Arenie rozpocznie się w sobotę (12 marca) o 17:00.

Zdecydowanym faworytem spotkania będą wicemistrzowie Polski, którzy w osiemnastu dotychczasowych potyczkach ligowych tylko raz stracili punkty i to w Świętej Wojnie przeciwko Łomży Vive Kielce. Orlen Wisła ma na koncie 51 oczek i chce dowieźć do ostaniej kolejki trzypunktową stratę do mistrza Polski, aby na własnym boisku powalczyć o tytuł. Warunkiem będzie jednak brak strat punktowych. Piotrkowianin jedzie do Płocka sprawić takową niespodziankę i z pewnością nie są to tylko marzenia. W tym sezonie drużyna Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika gra znakomicie czego efektem jest czwarte miejsce w tabeli.

Spotkanie będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv. Pojedynek poprowadzą Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Zbigniew Czapla.