Zwycięstwo jest koniecznością

10 лют. 2024 | Mecze

Zepter KPR Legionowo - beniaminek ORLEN Superligi przyjedzie w niedzielny wieczór do Piotrkowa aby rozegrać z naszym zespołem mecz 20. Serii sezonu zasadniczego. Obie drużyny dzieli w tabeli jedenaście punktów. Piotrkowianin jest jedenasty (20 punktów), a niedzielny rywal, po ostatniej wygranej z Unią Tarnów, przeskoczył Energę Wybrzeże Gdańsk i z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje przedostatnie miejsce.

Po fatalnym meczu z MMTS Kwidzyn gdzie naszej drużynie nic nie wychodziło, Piotrkowianin zagrał w kieleckiej Hali Legionów z Industrią Kielce i na tle mistrza Polski zaprezentował się bardzo przyzwoicie. To podkreślił zresztą na pomeczowej konferencji prasowej Michał Matyjasik.

- Patrząc na to, jak mój zespół zagrał, ile włożył serca i sił w to, żeby ten wynik nie był bardzo zły, to jestem zadowolony. Wiadomo, że wynik mógłby być lepszy. Końcówka meczu nas rozluźniła i przegraliśmy w efekcie różnicą czternastu bramek - powiedział Matyjasik.

Nasz szkoleniowiec doskonale wie, że niedzielny pojedynek z KPR Legionowo jest bardzo ważny dla układu w dolnej części tabeli. - Zdajemy sobie sprawę z ciężkiego kalendarza w lutym oraz z tego, że musimy w tych meczach zapunktować, aby utrzymać przewagę nad 13 i 14 miejscem. Zapraszam kibiców do Hali Relax i obiecuję, że to, co wydarzyło się z Kwidzynem już nigdy więcej się nie powtórzy - zapewnia trener Piotrkowianina.

Spotkanie, które rozpocznie się o 18:00, poprowadzą Andrzej Chrzan i Michał Janas, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Tomasz Olesiński. Mecz będzie transmitowany na platformie emocje.tv.