Zostajemy w gronie najlepszych

20 трав. 2023 | Mecze

Piotrkowianin utrzymał się w PGNiG Superlidze wygrywając ostatni mecz sezonu zasadniczego w Ostrowie z KPR Ostrovią 26:22 (13:10). Tym samym nasza drużyna w najlepszy możliwy sposób odpowiedziała na piątkową zdobycz Zagłębia Lubin i przeskoczyła Miedziowych w tabeli. To była ostatnia, zwycięska misja dla: Bartosza Jureckiego, Piotra Jędraszczyka, Adama Pacześnego i Kacpra Ligarzewskiego.

Nasza drużyna nie zamierzała wdawać się w kalkulacje i zgodnie z zapowiedzią kapitana Piotra Swata przyjechała do przepięknej hali w Ostrowie Wielkopolskim po zwycięstwo. Cel został zrealizowany. Piotrkowianin bardzo szybko wyszedł na wyraźne prowadzenie (5:1 w 8. minucie), a później cały czas wygrywał różnicą 2-3 bramek. Do szatni zszedł z wynikiem 13:10, a cały mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 26:22. Po siedem bramek zapisali na swoim koncie dwaj Piotrowie: Swat i Jędraszczyk.

- Cieszę się, że dotrzymałem słowa i przyjechaliśmy tutaj wygrać w tym ostatnim spotkaniu. Jest to koniec pewnej ery. Szkoda wszystkich chłopaków, którzy odchodzą. Mnie też to pewnie niedługo czeka. Dziś jednak cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że nie będziemy musieli grać barażów. Mamy wolne, czas teraz trochę odpocząć, a w lipcu wracamy do treningów - powiedział po spotkaniu Piotr Swat.

Posłuchaj Bartosza Jureckiego - trenera Piotrkowianina

To było ostatnie spotkanie dla Bartosza Jureckiego w roli trenera Piotrkowianina (od 1 lipca będzie szkoleniowcem Gwardii Opole), Piotra Jędraszczyka (Barlinek Industria Kielce), Kacpra Ligarzewskiego (Górnik Zabrze) i Adama Pacześnego. Wiadomo także, że do naszego klubu (oficjalnie ogłoszono to podczas meczu w Ostrowie Wielkopolskim) przyjdzie zawodnik Ostrovii Filip Wadowski. Już niedługo poinformujemy kibiców o pozostałych transferach.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Piotrkowianin 22:26 (10:13)
Piotrkowianin:
Ligarzewski, Chmurski, Kot - Wawrzyniak, Jędraszczyk 7/1, Doniecki 2, Matyjasik 3, Szopa 3, Swat 7/2, Surosz 2, Pożarek 1, Kowalski 1, Pacześny.
Kary: 4 min (Surosz, Pacześny)
Rzuty karne: 3/6