Wybrzeże przed reprezentacyjną przerwą

19 жовт. 2023 | Mecze

10. Seria spotkań w ORLEN Superlidze będzie ostatnią przed przerwą podczas której swoje mecze rozegra reprezentacja Polski. Do Hali Relax przyjedzie Energa Wybrzeże Gdańsk - drużyna, która zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Nie oznacza to jednak, że zespół Michała Matyjasika czeka łatwe zadanie. Wprost przeciwnie - rywala absolutnie nie można zlekceważyć.

Piotrkowianin w dziewięciu meczach wywalczył jedenaście punktów i zajmuje ósme miejsce w tabeli. Nasz zespół ma szansę przesunąć się nawet na szóstą lokatę, ale warunkiem jest wygrana nad Wybrzeżem. - Każdy kolejny mecz to nowe wyzwanie i nowy rywal. Tego grania jest jeszcze bardzo dużo i dużo punktów można zarówno zdobyć, jak i stracić wypracowaną przewagę. Kluczem do sukcesu będzie obrona. Jeśli zagramy dobrze w tym elemencie gry, to powinniśmy sięgnąć po kolejne zwycięstwo. Na pewno nie możemy przespać początku spotkania jak w Głogowie. Idealnie byłoby powtórzyć pierwsze minuty z meczu z Zagłębiem. Jak zwykle liczymy na gorący doping publiczności - mówi Michał Matyjasik, szkoleniowiec Piotrkowianina. 

Spotkanie, które rozpocznie się 21 października (sobota) o 16:00, poprowadzą Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Góralczyk. Spotkanie będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.