Wróciły demony z Głogowa

27 лист. 2023 | Mecze

Przed meczem w Tarnowie trener Michał Matyjasik uczulał swoich podopiecznych na to, aby byli skoncentrowani w pierwszych minutach spotkania. Niestety gospodarze narzucili swoje warunki od pierwszej akcji, a w 23. minucie zanosiło się na prawdziwy nokaut. Jaskółki wygrywały bowiem aż 16:4. Pojedynek kończący pierwszą rundę miał bardzo podobny przebieg do spotkania w Głogowie, gdzie Piotrkowianin również, mówiąc kolokwialnie, nie dojechał na pierwszą połowę.

Po zmianie stron, przy stanie 9:21, nasz zespół zaczął już grać swoją piłkę ręczną. Odrobił w drugiej połowie część strat, wygrywając drugą odsłonę spotkania 15:11. To oczywiście nie mogło wystarczyć do końcowego zwycięstwa. Z trzech punktów cieszyli się tarnowianie, którzy wygrali ostatecznie 32:24. Po raz drugi z rzędu najskuteczniejszym zawodnikiem Piotrkowianina był Antoni Doniecki. Nasz kołowy tym razem zapisał na swoje konto sześć trafień. 

Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin 32:24 (21:9)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Wawrzyniak, Doniecki 6, Stolarski 1, Matyjasik 1/1, Szopa 3/1, Wadowski 3, Swat 2, Żyszkiewicz 3, Filipowicz, Surosz 1, Mosiołek, Grzesik 2, Kowalski, Krajewski 2.
Kary: 4 min (Stolarski, Filipowicz)
Rzuty karne: 2/2

Drugą rundę sezonu zasadniczego Piotrkowianin rozpocznie w sobotę (2 grudnia) w Płocku spotkaniem z Orlen Wisłą. Mecz rozpocznie się o 16:00.