Wicemistrz Polski na początek

29 серп. 2023 | Mecze

ORLEN Wisła Płock - etatowy medalista mistrzostw Polski, reprezentant naszego kraju w Lidze Mistrzów, jedna z najbardziej utytułowanych polskich drużyn w sportach halowych będzie rywalem Piotrkowianina w pierwszym meczu nowego sezonu w ORLEN Superlidze. Nasz zespół nie zamierza składać broni.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przyjeżdża do nas wicemistrz Polski, ale przecież nie położymy się na boisku i nie powiemy - bierzcie sobie za darmo punkty. Drużyna z Płocka będzie musiała udowodnić w Piotrkowie, że jest lepsza. My obiecujemy walkę od pierwszej do ostatniej sekundy. A przy odrobinie szczęścia możemy wygrać. To jest sport - zaznacza trener Piotrkowianina, Michał Matyjasik.

Wtóruje mu kapitan drużyny Piotr Swat. - Oczywiście faworyt będzie jeden, ale w sporcie faworyt nie zawsze wygrywa. Zapraszamy kibiców na to spotkanie. Dawno nie graliśmy meczu ligowego. Sparingi, a walka o punkty - to zupełnie dwie różne sprawy - dodaje nasz najbardziej doświadczony zawodnik.

Mecz będzie transmitowany na platformie http://emocje.tv/

Spotkanie rozpocznie się o 18:00, a mecz poprowadzą: Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Marek Baranowski.