W ERGO Arenie zagrają o Mundial

30 квіт. 2024 | Komunikaty

Zaraz po majówce, w czwartek 9 maja o 18:00 w ERGO ARENIE, polscy szczypiorniści podejmą reprezentację Słowacji w ramach kwalifikacji do IHF Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2025. To już ostatni dzwonek, by zaplanować wspólne emocje i kupić bilet na najważniejszy, wiosenny mecz podopiecznych Marcina Lijewskiego!

Na liście powołanych na majowe starcie w ERGO ARENIE zawodników znaleźli się zarówno zawodnicy ze światowej czołówki, w tym m.in. Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto czy Michał Daszek, jak również młodzi gracze reprezentujący w sezonie 2023/2024 barwy Energii Wybrzeża Gdańsk: Jakub Powarzyński i Maciej Papina

- ERGO ARENA kocha piłkę ręczną, Gdańsk kocha piłkę ręczną, pokazują to już wstępne dane dotyczące spodziewanej na meczu ze Słowakami frekwencji, co bardzo mnie cieszy i napawa dużą dumą. Słowaków znamy bardzo dobrze, graliśmy z nimi sparing w styczniu – mają hiszpańskiego trenera i kilku doświadczonych, występujących w Hiszpanii zawodników. Zanosi się na szybkie, mocne starcie. Jeżeli wypełnimy ten piękny obiekt i sprawimy kibicom radość naszą grą to będzie to plan wykonany w stu procentach – zapowiada trener Marcin Lijewski

Dodatkową atrakcją przewidzianą na 9 maja w ERGO ARENIE będzie oficjalne podziękowanie za grę w reprezentacji Michałowi Jureckiemu, który przez lata dostarczał nam wielkich emocji i stał się symbolem walki. „Dzidziuś” w biało-czerwonych barwach zagrał w 200 meczach i zdobył 553 bramki. Michał Jurecki urodził się 27 października 1984 roku w Kościanie, a grę w piłkę ręczną rozpoczął w miejscowej Tęczy, której barwy reprezentował do 2003 roku. Następnie był zawodnikiem Chrobrego Głogów, Vive Kielce, trzech klubów niemieckich i Azotów-Puławy. Karierę zawodniczą zakończył w 2023 roku, by wkrótce potem objąć funkcję dyrektora sportowego w zespole mistrza Polski z Kielc. W reprezentacji Polski zadebiutował 20 grudnia 2005 w wygranym meczu towarzyskim ze Słowacją. Koledzy z kadry szczególnie pamiętają time-out przy stanie 25:26, kiedy w półfinale Mistrzostw Świata w 2007 roku w Niemczech przeciwko Duńczykom, selekcjoner Biało-Czerwonych Bogdan Wenta powiedział do siedzącego na ławce Michała Jureckiego: – „Dzidziuś”, jesteś gotowy? – Trenerze, jestem gotowy od urodzenia! – odpowiedział 23-letni zawodnik wtedy Vive Kielce. Jak się okazało była to bardzo dobra decyzja Wenty, bowiem Michał Jurecki rzucił bardzo ważne trzy bramki, a Polska wygrała po dwóch dogrywkach 36:33!

Po historycznych wygranych w Gdańsku nad reprezentacjami Szwecji i Niemiec czy wywalczonym nad Zatoką awansem na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro, czas na napisanie zupełnie nowej historii pod wodzą dawnych legend. Razem z reprezentacją polskich szczypiornistów stwórzmy w ERGO ARENIE kolejne sportowe święto! Więcej informacji oraz dostępne w trzech kategoriach cenowych bilety znaleźć można na stronie hali: ergoarena.pl.