Tymek Szabla nowym zawodnikiem

15 лют. 2024 | Komunikaty

Z dumą prezentujemy naszego nowego zawodnika. Jest nim Tymek Szabla. Witamy Wielkiego Wojownika w zespole Piotrkowianina i jesteśmy przekonani, że razem osiągniemy zwycięstwo.

- Ja mam w zespole samych wojowników i dlatego cieszę się, że do drużyny dochodzi nam kolejny. Witamy Tymka w Piotrkowianinie - ocenił transfer nasz szkoleniowiec, Michał Matyjasik

Z reguły w tym miejscu przedstawia się CV zawodnika. Tymek przeszedł bardzo trudną drogę, co tylko pokazuje jak wielkim jest fighterem i jak silny ma charakter. 

6 marca poprzedniego roku życie Tymka i jego rodziny zmieniło się diametralnie. To, co zaczęło się jako silny ból brzuszka i diagnoza zapalenia układu moczowego, przerodziło się w coś znacznie poważniejszego. Po powtórzonych badaniach i obniżonym poziomie hemoglobiny, Tymek trafił do szpitala, a następnie został przewieziony do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Tam rodzice usłyszeli druzgocącą diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna.

Od 30 marca Tymek poddawany jest intensywnej chemioterapii. Mimo trudności, ten uśmiechnięty i pełen energii chłopiec znajduje w sobie siłę, by cieszyć się każdą chwilą. Uwielbia jeździć na hulajnodze, grać w piłkę i pływać, choć obecnie nie wszystko jest możliwe. Bardzo tęskni za przedszkolem, a w klinice uczestniczy w różnych zajęciach i ma wspaniałe relacje z personelem oraz wolontariuszami.

Jednak aby Tymek mógł wrócić do swojego życia sprzed choroby, potrzebuje naszej pomocy. Koszty leczenia, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego są ogromne. Każda wpłata, mała czy duża, ma ogromne znaczenie i pomoże Tymkowi w jego drodze do zdrowia.

Całe środowisko piłki ręcznej jednoczy się w słusznej sprawie – chcemy wspólnie pomóc 24 podopiecznym fundacji Cancer Fighters, którzy zmagają się z nowotworem.

Teraz wszystko w Waszych rękach, drodzy kibice! Każda wpłata na rzecz podopiecznego to szansa na lepsze życie i uśmiech dziecka.

Zbiórka i więcej informacji o akcji: https://wolniodraka.pl/superliga