Ta maszyna się nie zatrzymuje!

12 лют. 2022 |

Piotrkowianin z kolejnym kompletem punktów. Nasz zespół bardzo pewnie pokonał przedostatnią w ligowej tabeli Handball Stal Mielec w meczu 15. Serii PGNiG Superligi. To druga w tym sezonie wygrana z rywalem z Mielca i drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo w 2022 roku.

Trener Bartosz Jurecki przed spotkaniem mówił o tym, że rywala absolutnie nie można zlekceważyć. Handball Stal wygrała przed tygodniem z Zagłębiem Lubin, a bardzo dobrze grała dwójka nowych zawodników. Piotrkowianin, jak podkreślał szkoleniowiec, zagrał jednak swoją piłkę ręczną i to przełożyło się na wynik.

Tylko pierwsze minuty były wyrównane. Później nasza drużyna zaczęła budować sobie przewagę. W 15. minucie po trafieniu Kamila Sadowskiego było 8:6, a na minutę przed końcem pierwszej połowy, kiedy do bramki rywala rzucił z karnego Piotr Jędraszczyk, 14:10 dla Piotrkowianina. Do przerwy nasz zespół prowadził trzema trafieniami.

W drugiej połowie Handball Stal próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale nasz zespół nawet przez moment nie pozwolł rywalowi na złapanie kontaktu. Jeszcze powiększył przewagę, która momentami wynosiła 6-7 bramek. Piotrkowianin grał skutecznie i bardzo dobrze w obronie. Dopiero w końcówce, kiedy wynik był już przesądzony, pozwolił rywalowi odrobić nieco strat. Wygrał ostatecznie 30:25 i dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. To dziewiąta wygrana w sezonie!

Handball Stal Mielec - Piotrkowianin 25:30 (11:14)
Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski - Mastalerz 1, Szopa 7, Mosiołek 3/1, Swat 5/1, Stolarski 3, Babicz 5, Sadowski 1, Jędraszczyk 3/3, Surosz 1, Pożarek 1
Rzuty karne: 5/7
Kary: 8 min (Sadowski x2, Surosz, Doniecki)
Żółte kartki: Pożarek

W 16. Serii nasz zespół zmierzy się na wyjeździe w Tarnowie z Azotami Unią. Mecz odbędzie się w poniedziałek (21 lutego) o 18:00.