Strefa szachów, pierwsze podanie, konkursy

21 лист. 2022 | Mecze

Widowiskowy mecz 11. Serii PGNiG Superligi Piotrkowianina z TORUS Wybrzeżem Gdańsk był daniem głównym niedzielnego wieczoru w Hali Relax, ale emocjonująco było nie tylko na boisku.

Wiele pasjonujących pojedynków odbyło się również na szachownicy przygotowanej przez firmę Haering Polska, a rywalem naszych kibiców był piotrkowski arcymistrz Marcin Tazbir. Wygrał on wszystkie partie, ale kilka razy musiał się dość poważnie zastanowić nad ruchami. Zainteresowanie rywalizacją z mistrzem było tak duże, że jeszcze po meczu piłki ręcznej sympatycy królewskiej gry pytali o możliwość rozegrania kolejnych partii z mistrzem 64 pól.


 

Kibice pokazali, po raz kolejny zresztą, wielkie serca. Wspomogli zakup wymarzonego, specjalistycznego wózka dzięki któremu Maciej Gawryszczak - mistrz Polski z zespołem IKS Jeźdzcy - będzie mógł grać w reprezentacji Polski w rugby na wózkach. Uzbieraliśmy 2100 zł i 5 Euro. Pan Maciek zaprezentował się piotrkowskiej publiczności wykonując pierwsze podanie w meczu.  

Sympatycy szczypiorniaka chętnie brali udział również w konkursach, które odbyły się w przerwie pojedynku. Do wygrania były pakiety nagród ufundowane przez firmę Haering Polska oraz nasz klub.

A ostatni mecz w 2022 roku w Hali Relax rozegramy z Arged Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Pojedynek odbędzie się najprawdopodobniej 9 grudnia (piątek) o 17:00, ale o szczegółach będziemy informować. Jedno jest pewne - emocji sportowych i atrakcji dla kibiców nie zabraknie.