Przed nami pierwszy mecz wyjazdowy

5 вер. 2023 | Mecze

Maratonu z ORLEN Superligą ciąg dalszy. Trzecie spotkanie w ciągu siedmiu ostatnich dni rozegra w środę (6 września) zespół Piotrkowianina. Nasz zespół tym razem zmierzy się na wyjeździe, a rywalem będzie Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Nasz środowy rywal ma na koncie dwa punkty, które wywalczył w spotkaniu 2. Serii, wygrywając rzuty karne z Azotami Unią Tarnów. W normalnym czasie gry był remis 24:24. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego w poprzednim sezonie była beniaminkiem rozgrywek, a wszyscy pamiętamy jeszcze pojedynek z ostatniej kolejki, kiedy to wygraną w hali rywala Piotrkowianin zapewnił sobie bezpośrednie utrzymanie w lidze. Nowy sezon to zupełnie inny rozdział. Obie drużyny walczą o inne cele. Piotrkowianin nie dysponuje tak wysokim budżetem jak środowy rywal, co miało też przełożenie na poczynione transfery w przerwie między sezonami. Ostrovia jeszcze wzmocniła swój skład i chce walczyć o pierwszą ósemkę. Celem drużyny Michała Matyjasika jest zaś dwunasta lokata, która pozwoli na spokojne utrzymanie.

Piotrkowianin jedzie do Ostrowa po punkty. - Chcemy wreszcie zagrać całe 60 minut dobrze, a nie jak w dwóch poprzednich meczach fragmenty. Nie ukrywajmy też, że zmierzyliśmy się z kandydatami do medali, a teraz zagramy z zespołem, który jest w naszym zasięgu. Oczywiście będzie to trudne spotkanie, ale naszym celem jest komplet punktów w Ostrowie - mówi trener Matyjasik.

Środowe spotkanie rozpocznie się o 20:00 i będzie transmitowane na platformie emocje.tv. Poprowadzą je: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Mariusz Szynklarz