Polska górą w Spodku, Piotrek pewniakiem na Mundial

6 січ. 2023 | Mecze

Z kompletem wygranych zakończyli towarzyski turniej w katowickim Spodku polscy szczypiorniści. Był to zarazem ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się 11 stycznia Mundialem, który rozegrany zostanie w Polsce i Szwecji. W najbliższych godzinach oficjalnie ogłoszony zostanie skład kadry na MŚ. Pewniakiem jest zawodnik Piotrkowianina Piotr Jędraszczyk.

Nasz młody rozgrywający wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach. W pierwszym meczu Polacy pokonali Iran 32:27 (16:17), a Jędraszczyk rzucił dwie bramki. Trzy trafienia 21-letni zawodnik dołożył w drugim spotkaniu, w którym Polska wygrała z Maroko 30:23 (17:11). W ostatnim pojedynku rywalem Polski była Belgia. Piotr Jędraszczyk zagrał w pierwszej połowie i do swojego turniejowego dorobku dołożył trzy kolejne trafienia. Polska przypięczętowała końcową wygraną w turnieju pokonując Belgów 29:18 (12:9). 

Jak zapowiedział w TVP Sport Patryk Rombel ostateczny skład kadry na MŚ poznamy w sobotę (7 stycznia). A już 11 stycznia Polska w meczu otwarcia zagra z Francją. Mecz w katowickim Spodku rozpocznie się o 21:00.