Pierwsza połowa na sensacyjny remis

2 груд. 2023 | Mecze

Wicemistrz Polski i reprezentant naszego kraju w Lidze Mistrzów po raz drugi lepszy od Piotrkowianina. Nasz zespół nie może się jednak wstydzić swojej postawy w Płocku. Do przerwy dość nieoczekiwanie remisował 13:13 i dopiero w drugiej połowie faworyt przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Rzucanie bramek w tym spotkaniu rozpoczął Antoni Doniecki. Chwilę później było już 1:1 po trafieniu Tomasa Pirocha. Wokół remisu oscylował wynik przez całą pierwszą połowę. Kilka razy gospodarze zyskiwali przewagę, ale za każdym razem Piotrkowianin ją nadrabiał. Mało tego - w 29. minucie, po kolejnym trafieniu Donieckiego, wygrywał 13:12. Do remisu doprowadził jednak Tin Lucin.

W drugiej połowie ORLEN Wisła z minuty na minutę budowała sobie przewagę, której konsekwentnie już pilnowała. W 54. minucie było 26:20, a chwilę później 30:22 dla gospodarzy. Do końca drużyna Michała Matyjasika walczyła jednak o jak najlepszy wynik, przegrywając ostatecznie 23:32. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był wychowanek Piotrkowianina Jakub Dróżdż. Nasz młody gracz zapisał przy swoim nazwisku pięć bramek. 

ORLEN Wisła Płock - Piotrkowianin 32:23 (13:13)

Piotrkowianin: Chmurski, Lewandowski - Wawrzyniak 1, Doniecki 4, Dróżdż 5, Matyjasik 1, Szopa 1/1, Wadowski 3, Żyszkiewicz 1, Filipowicz 1, Surosz 1, Mosiołek 1, Grzesik, Kowalski 3/2, Krajewski 1.
Kary: 8 min (Wawrzyniak, Żyszkiewicz, Filipowicz, Kowalski)
Rzuty karne: 3/6

W 15. Serii ORLEN Superligi nasz zespół zagra w Puławach z Azotami. Mecz odbędzie się w niedzielę (10 grudnia) o 15:00.