Piątkowy pojedynek ligowych sąsiadów

3 бер. 2022 |

Konia z rzędu temu kto potrafiłby przewidzieć to, że po siedemnastu meczach sezonu 2021/2022 Piotrkowianin będzie sąsiadem w tabeli brązowego medalisty mistrzostw Polski Azotów Puławy. Znakomita postawa naszego zespołu w obecnych rozgrywkach PGNiG Superligi jest zaskoczeniem dla wszystkich, a bardzo wysokie czwarte miejsce absolutnie nie jest dziełem przypadku.

Z 17 rozegranych do tej pory meczów Piotrkowianin wygrał aż jedenaście co daje 33 zdobyte punkty. Azoty mają o sześć oczek więcej. Wśród trzynastu pokonanych rywali jest i nasz zespół. 9 październik na otwarcie nowej hali i w obecności prawie 3000 widzów drużyna z Puław pokonała Piotrkowianina 36:24 (20:10). Od tego momentu upłynęło jednak kilkanaście tygodni, a nasz zespół znajduje się na zwycięskiej fali. Zarówno trener Bartosz Jurecki jak i najlepszy gracz ostatniej ligowej serii Kamil Mosiołek zdają sobie sprawę z klasy rywala, ale...zdają sobie również sprawę z wyjątkowości tego sezonu.

- To oni muszą, my zaś możemy. Będziemy chcieli sprawić niespodziankę i serdecznie zapraszamy kibiców - mówi Mosiołek. - Kibice są naszym ósmym zawodnikiem, a my gramy dla nich. Musimy z Puławami zagrać swoje, nie możemy popełniać błędów, a boisko pokaże swoje. Wyjdziemy z podniesionym czołem - dodaje Jurecki, dla którego będzie to kolejny w karierze pojedynek z młodszym bratem Michałem. W przeszłości trener Bartosz rywalizował z nim na linii zawodnik-zawodnik, obecnie na linii trener-zawodnik. - Pamiętam czasy jak w Niemczech ze mną przegrywał. Na boisku nie ma sentymentów - mówi nasz szkoleniowiec. Jedno jest pewne, emocji nie zabraknie!

Spotkanie poprowadzą Filip Fahner i Łukasz Kubis, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Jacek Wróblewski. Mecz będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.