Październik rozpoczniemy w Legionowie

30 вер. 2023 | Mecze

Ani się spostrzegliśmy, a za nami już sześć meczów nowego sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi. Kluby rozegrały prawdziwy wrześniowy maraton. W 7. kolejce Piotrkowianin pojedzie do Legionowa, aby zmierzyć się z beniaminkiem rozgrywek miejscowym Zepterem KPR.

Niedzielny rywal Piotrkowianina jako jedyny nie wywalczył jeszcze punktu i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Piotrkowianin z pięcioma punktami jest zaś jedenasty. Trener naszej drużyny Michał Matyjasik zdaje sobie sprawę z ciężaru gatunkowego tego spotkania. - Uważam, że to będzie dla nas nawet ważniejszy i trudniejszy mecz niż pojedynek u siebie z Gwardią Opole. Legionowo nie zdobyło jeszcze punktu, ale w każdym spotkaniu nawiązywało walkę. Dlatego też na pewno nie zamierzamy nikogo lekceważyć, pojedziemy do tego meczu bardzo poważnie. Mamy też świadomość, że wygrana pozwoli nam powiększyć przewagę nad niedzielnym rywalem aż do ośmiu punktów. Jedziemy po trzy punkty - zapewnia Matyjasik.

Do dyspozycji trenera będą praktycznie wszyscy zawodnicy.

- Mogę uspokoić kibiców. Dałem w pojedynku z Industrią nieco odpocząć kilku zawodnikom. We wrześniu graliśmy prawdziwy maraton i dla kilku doświadczonych graczy taki odpoczynek to było prawdziwe zbawienie. Mam nadzieję, że ten manewr zaprocentuje w Legionowie - dodał szkoleniowiec.

Spotkanie poprowadzą Andrzej Chrzan i Michał Janas, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Paweł Kwapisz. Pojedynek będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv, a jego początek zaplanowano na 18:00.