Ostatni akcent sezonu zasadniczego

29 бер. 2024 | Mecze

Wiadomo już, że Piotrkowianin nie zagra w fazie play-off i od kwietnia drużyna Michała Matyjasika rywalizować będzie w grupie zespołów, które sezon zasadniczy zakończą na miejscach 9-14. Nie oznacza to jednak końca emocji. Wręcz przeciwnie - nasz zespół chce na koniec sezonu zająć jak najwyższe miejsce, a idealnie byłoby rozpocząć serię zwycięstw w ostatnim pojedynku sezonu zasadniczego z Grupą Azotami Unią Tarnów.

Zanim kibice Piotrkowianina zasiądą do świątecznych stołów czekają ich sportowe emocje. Pojedynek z zespołem z Tarnowa zaplanowany jest na Wielką Sobotę (30 marca), a początek przewidziano na 18:00. W pierwszej rundzie nasz zespół przegrał na wyjeździe i to bardzo wysoko 24:32 (9:21). Wtedy o przegranej zdecydowała fatalna pierwsza połowa. - Nie wyszliśmy z autokaru i za to chcę kibiców przeprosić - mówił po tamtym spotkaniu Michał Matyjasik. Taka sytuacja nie może powtórzyć się w Wielką Sobotę. Nasz zespół musi zagrać skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty, a jeśli Damian Chmurski będzie bronił tak, jak w Zabrzu to o wynik możemy być spokojni.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego będzie również obfitował w atrakcje pozasportowe. Coś dla siebie znajdą najmłodsi kibice, którzy będą mogli pokazać swoje umiejętności plastyczne. Poznamy również kibickę, która wylicytowała koszulkę Piotrkowianina. Dochód przekazany zostanie Fundacji Cancer Fighters.

Początek spotkania przewidziano o 18:00, mecz będzie transmitowany na platformie emocje.tv, a poprowadzą go: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Arkadiusz Sołodko.