Odwiedziny u mistrza Polski

6 лют. 2024 | Mecze

20-krotny mistrz Polski, 17-krotny zdobywca Pucharu Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2016 roku. Każdy mecz z Industrią Kielce dla niżej notowanych drużyn w ORLEN Superlidze to duże przeżycie i możliwość konfrontacji z jedną z najlepszych drużyn klubowych na świecie. W najbliższą środę (7 lutego) do Hali Legionów zawita Piotrkowianin, a mecz rozpocznie się o 18:00.

Drużyna trenera Talanta Dujshebaeva zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, ale mierzy oczywiście w najwyższy cel, jakim jest mistrzostwo Polski. Spotkanie z Piotrkowianinem będzie, jak czytamy na stronie kieleckiego klubu, okazją do podziękowania szkoleniowcowi za 10 lat pracy w Kielcach. W przerwie meczu odbędzie się także pokaz (w formie krótkiego spotkania) piłki ręcznej na wózkach inwalidzkich. Będzie to najprawdopodobniej pierwszy taki mecz w Polsce.

- My zdajemy sobie sprawę do kogo jedziemy i z kim się mierzymy. Dla nas najważniejsze będzie odbudować się po przegranej z Kwidzynem na niedzielny pojedynek z KPR Legionowo. To tylko cztery jednostki treningowe i mecz z mistrzem Polski. Oczywiście pojedziemy i zagramy najlepiej jak tyko potrafimy. Dla każdego z moich zawodników pojedynek z Kielcami to wielkie wydarzenie - zapewnia Michał Matyjasik.

Spotkanie transmitowane będzie na platformie emocje.tv, a poprowadzą je: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Marek Góralczyk