Niespodzianka była blisko

4 бер. 2022 |

Piotrkowianin przegrał z Azotami Puławy 24:26 (10:13) w spotkaniu 18. Serii PGNiG Superligi szczypiornistów. Drużyna Bartosza Jureckiego udowodniła, że nieprzypadkowo zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Końcowy wynik był sprawą otwartą właściwie do ostatniej akcji pojedynku.

Spotkanie rozpoczęło się piętnaście minut później, a powodem opóźnienia był kuriozalny błąd Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej, który jest odpowiedzialny za wysłanie na mecz sędziów stolikowych. W terminarzu na stronie ŁZPR gospodarzem pojedynku były Azoty. Widocznie w natłoku pracy działacze nie odnotowali faktu, że oba kluby we wrześniu ubiegłego roku porozumiały się w sprawie zmiany miejsca rozegrania spotkań (pierwszy mecz w Puławach, drugi w Piotrkowie Trybunalskim). Kilka szybkich telefonów ze strony gospodarzy załatwiło jednak sprawę.
 
Faworytem pojedynku były Azoty, ale Piotrkowianin przystępował do tego pojedynku będąc na fali pięciu zwycięstw z rzędu i nie zamierzał oddać swojej hali bez walki. Wynik spotkania otworzył Jan Stolarski, ale szybko wyrównał Łukasz Rogulski. Azoty dość szybko wypracowały sobie trzybramkową przewagę (6:3 - 10 minuta). Niesieni gorącym dopingiem publiczności piotrkowianie nie pozwolili jednak na więcej. W 27. minucie, po trafieniu Piotra Jędraszczyka, było już tylko 10:11. Dawid Dawydzik i Boris Zivković pokonali w końcówce pierwszej połowy Kacpra Ligarzewskiego i po trzydziestu minutach faworyt wygrywał 13:10.

Siedem minut po wznowieniu było 18:13 dla Azotów i wydawało się, że przyjezdni kontrolują pojedynek. Zaczęli jednak popełnić dość proste błędy, co wykorzystał Piotrkowianin. W 43. minucie było już tylko 17:18. Azoty raz jeszcze odskoczyły na pięć bramek (23:18 - 53. minuta) i raz jeszcze Piotrkowianin rzucił się do odrabiania strat. W 59. minucie było już tylko 24:26 i gospodarze mieli piłkę. Zabrakło im jednak czasu na sprawienie niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów Azotom.

Piotrkowianin - Azoty Puławy 24:26 (10:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski - Mastalerz 4, Swat 4/3, Jędraszczyk 3/1, Pacześny 3, Stolarski 3, Babicz 2, Doniecki 2, Mosiołek 2, Szopa 1, Pożarek, Surosz, Wawrzyniak, Matyjasik.
Rzuty karne: 4/6
Kary: 6 min (Mastalerz, Pacześny, Doniecki)

Azoty: Bogdanov, Borucki - Akimenko 3, Zivković 2, Podsiadło 1, Bachko 1, Przybylski 5, Jurecki 4, Rogulski 3/1, Dawydzik 3, Kowalczyk 3, Fedeńczak 1/1, Jarosiewicz
Rzuty karne: 2/4
Kary: 10 min (Jurecki x2, Przybylski, Bachko, Dawydzik)