Nie udało się przerwać złej serii

8 квіт. 2022 |

Górnik Zabrze po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od Piotrkowianina pokonując zespół Bartosza Jureckiego w Hali Relax 34:29 (17:17) w spotkaniu 22. Serii PGNiG Superligi. O wygranej przyjezdnych zdecydowała druga połowa, a zwłaszcza jej pierwszy kwadrans.To piąty z rzędu mecz naszej drużyny bez zwycięstwa. Duży wpływ na postawę Piotrkowianina ma również sytuacja kadrowa. Kilku zawodników jest bowiem kontuzjowanych.

Mecz rozpoczął lepiej Górnik, który po rzutach Dmytro Ilchenki z koła i Dmytro Artemenki prowadził 2:0. Po kwadransie było 11:7 dla przyjezdnych, a Piotrkowianin popełniał wiele błędów, szczególnie w obronie. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze przypomnieli sobie swoje najlepsze mecze w tym sezonie, odrobili kilka bramek straty, a po bramkach Filipa Surosza i Antoniego Donieckiego doprowadzili do remisu 17:17. Przy takim wyniku obie drużyny zeszły do szatni.

Początek drugiej połowy znów należał do Górnika. Po dziesięciu minutach tej odsłony było 23:19 dla druzyny trenera Marcina Lijewskiego. Piotrkowianin próbował, podobnie jak w pierwszej części, odrobić straty przyspieszając rozgrywanie swoich akcji. Brakowało jednak precyzji, a świetnie między słupkami spisywał się Jakub Skrzyniarz. Bramkarz Górnika uznany został zresztą najlepszym zawodnikiem spotkania, a jego zespół wywalczył niezwykle ważne trzy punkty wygrywając ostatecznie 34:29.

- Ktoś chyba za mocno nadmuchał balon i widział nas już w europejskich pucharach. Tymczasem my kilka miesięcy temu walczyliśmy o utrzymanie w lidze. Cały czas się uczymy, mamy młody zespół. Oczywiście - chwała chłopakom, że tak długo byliśmy w ścisłej czołówce tabeli, ale spokojnie - zejdźmy na ziemię - ocenił mecz trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin - Górnik Zabrze 29:34 (17:17)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski, Kot - Wawrzyniak, Jędraszczyk 1, Doniecki 2, Stolarski 1, Matyjasik 5, Babicz 1, Swat 7, Surosz 10, Pożarek, Mosiołek 1, Pacześny 1.
Rzuty karne: 4/4
Kary: 4 min (Babicz, Pacześny)

W rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi teraz dwutygodniowa przerwa. Kolejny mecz Piotrkowianin rozegra na wyjeździe w Kaliszu z Energą MKS. Spotkanie odbędzie się w sobotę (23 kwietnia) o 13:15 i będzie to trzeci z rzędu mecz Piotrkowianina, który pokaże TVP Sport.