Nie jesteśmy przesądni i jedziemy po punkty

12 жовт. 2023 | Mecze

W piątek 13 października kolejne swoje spotkanie ligowe rozegrają dwie drużyny, które spokojnie można nazwać rewelacjami pierwszej części sezonu w ORLEN Superlidze. Chrobry Głogów podejmie Piotrkowianina. Nasz zespół nie wierzy w przesądy i jedzie powiększyć dorobek punktowy.

Mecz Chrobrego z Piotrkowianinem rozpocznie 9. kolejkę sezonu 2023/2024. W tabeli obie drużyny sąsiadują ze sobą, ale gospodarze piątkowej potyczki zdobyli o cztery punkty więcej. Chrobry ma 15 punktów i zajmuje piątą pozycję. Piotrkowianin dotąd zgromadził 11 punktów. 

W poprzedniej kolejce nasza drużyna wygrała z Zagłębiem Lubin 32:28, a Chrobry dość łatwo wygrał w Tarnowie z Unią 32:27 (16:14). Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu trenera Witalija Nata był zdobywca dziewięciu bramek Jędrzej Zieniewicz. Po sześć bramek dołożyli zaś Wojciech Matuszak i Tomasz Kosznik. - Ja wierzę w chłopaków i w to, że w tej rundzie jeszcze parę punktów dołożymy do naszego dorobku. Gramy dobrze w obronie, a to jest klucz do sukcesu - przyznał najlepszy zawodnik pojedynku z Zagłębiem, bramkarz Damian Chmurski.

Spotkanie w Głogowie rozpocznie się w piątek (13 października) o 18:00, a poprowadzą je: Adrian Dymitruk i Wojciech Kasznia. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Piotr Chudzicki. Mecz będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.