Nasz zespół wznowił wspólne treningi

10 січ. 2022 |

Przygotowania do drugiej części sezonu PGNiG Superligi wznowili szczypiorniści Piotrkowianina. Trenować będą pod wodzą drugiego szkoleniowca Michała Matyjasika. Bartosz Jurecki jest bowiem z kadrą narodową na Mistrzostwach Europy w Bratysławie, gdzie pełni rolę asystenta pierwszego trenera reprezentacji. Na treningach nie ma również kadrowicza Piotra Jędraszczyka.

Szóste miejsce na koniec pierwszej rundy to znakomity wynik, ale wszyscy w naszym klubie zdają sobie sprawę, że utrzymać tę lokatę będzie niezwykle trudno.

- Cały czas powtarzam abyśmy się nie zachłystywali, ale robili swoje. Oczywiście wierzę w to, że będziemy grać tak jak w pierwszej rundzie, ale skupić się musimy na każdym meczu. Moim marzeniem jest to, abyśmy skończyli sezon w pierwszej piątce - powiedział kapitan Piotrkowianina, Piotr Swat.

Zawodnicy spotkali się pierwszy raz w 2022 roku na wspólnym treningu, ale już od ponad dwóch tygodni realizowali zajęcia zgodnie z indywidualnymi rozpiskami. - Jestem przekonany, że każdy podszedł do tych rozpisek profesjonalnie i będzie nam się dobrze pracowało, aby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej - to słowa Michała Matyjasika.

W czasie najbliższego weekendu Piotrkowianin rozegra dwa sparingowe mecze w Zwoleniu z pierwszoligowymi zespołami KPR Legionowo i Padwą Zamość. 19 stycznia pojedzie zaś do Grudziądza na spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z miejscowym MKS. Rozgrywki ligowe wznowi w lutym wyjazdowym pojedynkiem z TORUS Wybrzeżem Gdańsk.