Najtrudniejszy egzamin na początek

2 лют. 2023 | Mecze

Aktualny mistrz Polski i wicelider PGNiG Superligi Industria Kielce będzie rywalem Piotrkowianina w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej PGNiG Superligi. Trudniejszego egzaminu nie można więc sobie wyobrazić. Nasi zawodnicy podchodzą do tego spotkania z pokorą, ale też i z wielką motywacją.

To między innymi dzięki świetnemu występowi przeciwko kielczanom w poprzednim sezonie (4 grudnia 2021 roku, 32:38) Piotr Jędraszczyk został dostrzeżony przez środowisko piłki ręcznej w Polsce. Podpisał kontrakt z wielokrotnym mistrzem Polski (od lipca 2023 roku), a trzynaście rzuconych bramek pozwoliło mu uwierzyć w siebie.

- Nie ma co ukrywać, że takie spotkania motywują każdego z chłopaków. Wiedzą bowiem, że mogą się pokazać przed całą Polską i rywalizować z zawodnikami ze światowego Topu. Śmiejemy się z Bartkiem, że spróbujemy wziąć Industrię z tzw. marszu i wykorzystać to, że wielu zawodników jest zmęczonych Mundialem. Albo się uda, albo nie... - mówi ze śmiechem i trochę żartobliwie drugi trener naszej drużyny Michał Matyjasik.

- To jest w pewien sposób egzamin. Przecież wszyscy zawodnicy z Kielc grają na arenie międzynarodowej. To dla nas możliwość podpatrzenia piłki ręcznej na najwyższym poziomie - dodaje Marcin Matyjasik.

Spotkanie Piotrkowianin - Industria Kielce rozpocznie się w piątek 3 lutego o 19:00 w Hali Relax. Mecz poprowadzą Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Góralczyk.

Ważną informacją dla kibiców jest to, że wyprzedana została cała pula biletów, która dostępna była online za pośrednictwem Eventim. Wejściówki na mecz można zakupić już tylko w kasie biletowej, która czynna będzie od godziny 18:00 (godzina przed meczem). Jednocześnie informujemy, że zastrzegamy sobie jako klub zamknięcie sprzedaży w każdej chwili (po wyczerpaniu się dostępnych miejsc w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie).